




1000x2100 mm fristående LED-ljuslåda för tygprint med gummilist. Kan användas som dubbel-, eller enkelsidig.
Tunn design, där ramen endast är 80mm djup. Prismorna på LED-skenorna är utformade så att det inte blir en “skuggande ram” i kanterna på bilden.
StarLED har alla elektronik-komponenter förmonterade, bara att montera ihop profilerna i hörnen, så är den klar att användas. Det spar mycket tid.
StarLed levereras i ett specialframtaget transportemballage, vilket ihop med de förmonterade elektronikkomponenterna gör att StarLed även passar alldeles utmärkt att ha med på mässor och event.
Då all elektronik har kontaktdon för ihopkoppling, samt är monterade med handvred, är det enkelt att t ex byta LED utan verktyg.
Går att få i skräddarsydda mått.
<---- LÄS MER PÅ 10.3 LED TYGPRINT (golv)